Cesta do nebe – abstrakce

Cesta do nebe – abstrakce

Během víkendu jsem vytvořila kolekci tří na sebe navazujících a propojujících se abstrakcí. Nazvala jsem ji “ZROZENÍ”. První z nich nese název “Cesta do nebe”, je to cesta do ráje, každý si tuto cestu představuje trochu jinak.

Dominantou této kresby jsou dvě zářící andělská křídla, která stoupají směrem vzhůru do takového modrého tunelu. Pro mě to představuje osvobození se od hmotných věcí z tohoto světa, které nás svazují a svoji tíhou táhnou k zemi. Na kresbě je lehká, osvobozená mysl, absolutně čistá, která pochopila, že ve vesmíru nejsou hranice, že vesmír je nekonečný. Ona může cokoli, ale jen za předpokladu, že se zbaví, že se osvobodí od všech svazujících pout.

Ty bych pojmenovala jako: nenávist, závist, majetnictví (jak po majetku, tak po člověku), zde nemyslím zbavování se majetku, ale hovořím o lpění na něm, stálém myslení na něm, např. nemůžu odjet na dovolenou, protože mě můžou vykrást, co bych dělal, když bych o to co mám přišel… osvobození se týká také všech možných závislostí, např. i závislost, chuť na sex hodně spoutává, nemyslíme na nic jiného a stahuje nás to dolů. A zrovna tato slabost se dá použít proti nám, mám o tom už od léta napsaný celý článek, do konce roku ho snad i zveřejním. Hlavní je nad vším získat nadhled a věci si nepřipouštět. 

S láskou Kateřina

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *